Piatok, 7. máj 2021
Zamračené  8,5 °C
Mimoriadne správy

Neziskovky dostanú viac ako milión eur, Remišová ich chce podporiť za prácu počas koronakrízy

 Webnoviny  12. august 2020  93
Neziskovky dostanú viac ako milión eur, Remišová ich chce podporiť za prácu počas koronakrízy

12.8.2020 (Webnoviny.sk) - Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR vyčlenilo viac ako 1 milión eur na podporu neziskových organizácií. Podpora by mala pomôcť neziskovým organizáciám pokryť zvýšené výdavky, ktoré mali a budú mať počas boja proti pandémii koronavírusu. Ide o jednorazové opatrenie.

"Tieto organizácie pomáhali ľuďom a často suplovali počas pandémie úlohu štátu. Bojovali často v prvej línii, tam, kde sa ostatným nechcelo. Preto si zaslúžia našu podporu na prefinancovanie týchto aktivít," konštatovala v stredu ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová.

Viac o téme: Koronavírus


Slovensko je podľa Remišovej aj vďaka neziskovým organizáciám stále jedna z najúspešnejších krajín v boji proti pandémii koronavírusu.

"Dobrovoľníci z neziskoviek bojovali v prvej línii. Pomáhali izolovaným, seniorom a v osadách. Posnažíme sa, aby finančnú pomoc dostali čo najskôr. Okrem finančnej pomoci chceme presadzovať aj systémové opatrenia pre neziskové organizácie a mimovládny sektor, napríklad uľahčením financovania. O neziskových organizáciách sa v minulosti nehovorilo pozitívne, toto chceme tiež zmeniť," dodala Remišová.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Viac k témam: Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Neziskovky dostanú viac ako milión eur, Remišová ich chce podporiť za prácu počas koronakrízy © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.