Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Slovensko má nový duchovný symbol vo Vatikáne, Pellegrini hovorí o nádeji v čase napätia a neistoty doma aj vo svete – VIDEO, FOTO
- Blanár rokoval so zástupcami Gruzínska a Kirgizska, cieľom je prehĺbenie hospodárskej spolupráce – VIDEO, FOTO
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
Nezamestnanosť v OECD klesla už siedmy mesiac v rade, stále je však vyššia ako pred pandémiou
19.1.2022 (Webnoviny.sk) - Celková nezamestnanosť v krajinách združených v Organizácii pre ekonomickú spoluprácu a rozvoj (OECD) v novembri už siedmy mesiac v rade klesla, a to na 5,5 percenta z októbrovej úrovne 5,7 percenta. Napriek tomu zostávala o 0,2 percentuálneho bodu vyššie nad predpandemickou úrovňou z februára 2020.
OECD o tom informovala v správe, ktorú zverejnila v utorok.
Klesla aj miera nezamestnanosti v eurozóne
Miera nezamestnanosti v eurozóne v novembri klesla tiež siedmy mesiac v rade, a to na 7,2 percenta z októbrových 7,3 percenta. Prinajmenšom o 0,3 percentuálneho bodu sa znížila v Rakúsku, Litve a Španielsku, ale v Lotyšsku sa o 0,3 percentuálneho bodu zvýšila.
V USA sa novembrová nezamestnanosť znížila na 4,2 percenta z úrovne 4,6 percenta v predchádzajúcom mesiaci. Avšak v Japonsku mierne stúpla na 2,8 percenta z októbrových 2,7 percenta. Najnovšie údaje z USA ukázali, že nezamestnanosť v tejto krajine klesla aj v decembri, a to na 3,9 percenta.
Návrat dočasne prepustených zamestnancov
Pokles celkovej nezamestnanosti v krajinách OECD v porovnaní s aprílom 2020, keď pre pandémiu kulminovala, je však nutné interpretovať opatrne, uviedla organizácia. Zníženie nezamestnanosti totiž vo veľkej miere odzrkadľuje návrat dočasne prepustených pracovníkov do zamestnania v USA a Kanade.
Viac k témam: Miera nezamestnanosti, Nezamestnanosť
Zdroj: Webnoviny.sk - Nezamestnanosť v OECD klesla už siedmy mesiac v rade, stále je však vyššia ako pred pandémiou © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Majiteľovi značky Zara sa darí napriek konkurencii zo strany predajcov lacnejšieho oblečenia
Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
Nemecko rozprestiera Európsky nebeský štít