Štvrtok, 6. máj 2021
Oblačno  5,7 °C
Mimoriadne správy

Nezamestnanosť sa v rámci celej Európskej únie nezmenila, na Slovensku však stúpla

 Webnoviny   4. marec 2021  52
Nezamestnanosť sa v rámci celej Európskej únie nezmenila, na Slovensku však stúpla

4.3.2021 (Webnoviny.sk) - Sezónne upravená miera nezamestnanosti v eurozóne sa v januári medzimesačne nezmenila a zostala vo výške 8,1 percenta. V rámci celej Európskej únie stagnovala na úrovni 7,3 percenta. Na Slovensku sa však januárová nezamestnanosť zvýšila na 7,2 percenta z decembrových 7 percent. Informoval o tom vo štvrtok štatistický úrad EÚ Eurostat.

V rámci celej EÚ bolo v januári podľa odhadu Eurostatu 15,663 milióna ľudí bez práce, z toho 13,282 milióna nezamestnaných bolo v eurozóne. V porovnaní s decembrom sa absolútny počet nezamestnaných v EÚ zvýšil o 29-tisíc a v eurozóne stúpol o osemtisíc.

Najvyššia nezamestnanosť trápi Grécko, odkiaľ sú k dispozícii údaje za november, pričom bola na úrovni 16,2 percenta. Nasledujú Španielsko s januárovou nezamestnanosťou 16 percent a Litva (9,6 %). Najnižšiu mieru nezamestnanosti mali v januári v Poľsku (3,1 %), v Českej republike (3,2 %) a v Holandsku (3,6 %).

Viac k témam: európska únia, miera nezamestnanosti, nezamestnanosť, nezamestnanosť v Európskej únii (EÚ), nezamestnanosť v SR
Zdroj: Webnoviny.sk - Nezamestnanosť sa v rámci celej Európskej únie nezmenila, na Slovensku však stúpla © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.