Utorok, 22. jún 2021
Jasno  23,1 °C
Mimoriadne správy

Nemeckí maloobchodníci kritizujú štátnu pomoc, pohostinské odvetvie je spokojné

 Webnoviny  11. máj 2021  67
Nemeckí maloobchodníci kritizujú štátnu pomoc, pohostinské odvetvie je spokojné

11.5.2021 (Webnoviny.sk) - Odvetvia nemeckej ekonomiky, ktoré najviac postihla koronakríza, odlišne hodnotia vládnu pomoc. Odvetvie pohostinských služieb ju považuje za „uspokojivú", ale maloobchodníci sú podstatne viac kritickí. Vyplýva to z prieskumu, ktorý v apríli uskutočnil mníchovský inštitút Ifo.

Zhruba 90 percent oslovených firiem zo sektora pohostinských služieb uviedlo, že boli oprávnené požiadať o pomoc a úplne už bola vyplatená viac ako 80 percentám z nich. Na stupnici hodnotenia od 1 do 6, na ktorej je 1 najlepšou známkou, ocenili firmy v tomto odvetví štátnu pomoc známkou 2,4.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu


Avšak v rámci oslovených maloobchodníkov len približne 5 percent uviedlo, že boli oprávnení žiadať o pomoc za november a december. Pritom až 40 percent maloobchodných firiem má pocit, že pomoc potrebujú. Zavrieť svoje predajne museli nemeckí maloobchodníci pred vianočným obdobím. Štátnej pomoci za november a december nemecké maloobchodné firmy pridelili známku 4,6.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, koronakríza
Zdroj: Webnoviny.sk - Nemeckí maloobchodníci kritizujú štátnu pomoc, pohostinské odvetvie je spokojné © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.