Štvrtok, 23. júl 2026
Mimoriadne správy
- Pri Moskve sa zrútila najmodernejšia ruská stíhačka Su-57, pilot sa katapultoval
- Útok nožom v Nemecku neprežil zamestnanec banky, páchateľa po rukojemníckej dráme zadržali
- Odvolaný ukrajinský minister obrany odmietol Zelenského ponuky, žiada návrat do funkcie
- Trump pohrozil Iránu tvrdou vojenskou odvetou za ďalšie útoky Húsíov na lode
- Zlatník zastrelil dvoch lupičov a skončil vo väzení. Prípad zjednotil taliansku krajnú pravicu
Nemecká vláda by mala vybrať na daniach v najbližších rokoch značne viac než sa prognózovalo
Webnoviny 11. november 2021 602
11.11.2021 (Webnoviny.sk) - Objem daní, ktoré nemecká vláda vyberie v najbližších rokoch, by mal byť podstatne vyšší, ako sa pôvodne prognózovalo. Najväčšia európska ekonomika sa totiž zotavuje z pandémie koronavírusu.
Údaje zverejnené vo štvrtok by mohli pomôcť prichádzajúcej vláde, keďže strany rokujúce o jej zostavení sa zaoberajú otázkami, ako financovať plány možnej koalície pod vedením sociálneho demokrata Olafa Scholza.
Vybrať by mali viac o 35 miliárd
Podľa aktualizovaného odhadu daňových expertov od tohto roku do roku 2025 by výber daní mal byť v priemere o viac ako 35 miliárd eur ročne vyšší, ako naznačovala predikcia v máji.
V tomto roku experti očakávajú celkový výber daní v sume 812 miliárd eur, pričom pred šiestimi mesiacmi predpokladali, že bude v objeme 773,5 miliardy eur.
Scholz sa snaží zostaviť vládu so stranou Zelení a Slobodnými demokratmi po tom, ako jeho Sociálnodemokratická strana Nemecka získala v septembrových voľbách najviac hlasov.
Slobodní odmietajú zvyšovanie daní
Jedným z hlavných problémov je to, ako financovať plány boja proti zmene klímy a modernizovať nemeckú infraštruktúru.
Na naliehanie Slobodných demokratov sa totiž potenciálni vládni partneri chystajú zaobísť bez zvýšenia daní alebo voľnejších pravidiel v oblasti verejného dlhu.
Viac k témam: Dane
Zdroj: Webnoviny.sk - Nemecká vláda by mala vybrať na daniach v najbližších rokoch značne viac než sa prognózovalo © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Ako predísť pľuzgierom a odreninám pri dlhých behoch
Maďarské jazero vysychá, turisti miznú. Vedci varujú pred klimatickou krízou aj zlým hospodárením s vodou
Microsoft vloží miliardy do partnerstva s Mistralom, chce posilniť európsku AI infraštruktúru