Sobota, 6. jún 2020
Jasno  10,3 °C
Mimoriadne správy

Nemecká ekonomika sa zrejme vyhne recesii, jej export nečakane posilnil

 Webnoviny   8. november 2019  97
Nemecká ekonomika sa zrejme vyhne recesii, jej export nečakane posilnil

8.11.2019 (Webnoviny.sk) - Nemecký export v septembri nečakane výrazne posilnil, čo vyvolalo dohady, že najväčšia európska ekonomika sa možno vyhne recesii napriek negatívnemu vplyvu americko-čínskej obchodnej vojny a brexitu. Nemecký štatistický úrad Destatis informoval, že export krajiny v septembri medzimesačne stúpol o 1,5 percenta. Výrazne tak prekonal prognózu trhu, že sa zväčší iba o 0,3 percenta.

Revízia údajov za august navyše ukázala, že nemecký vývoz vtedy oslabil len o 0,9 percenta a nie o 1,8 percenta, ako vyplývalo z pôvodného odhadu. Tieto údaje naznačujú, že Nemecko sa možno vyhne recesii po tom, ako ekonomika krajiny v druhom kvartáli oslabila o 0,1 percenta.

"Technická recesia možno nie je istou vecou," povedal Carsten Brzeski, ekonóm banky ING. Dodal však, že "faktom zostáva, že nemecké hospodárstvo fakticky stagnuje už viac ako rok".

Viac k témam: ING banka, nemecká ekonomika
Zdroj: Webnoviny.sk - Nemecká ekonomika sa zrejme vyhne recesii, jej export nečakane posilnil © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.