Utorok, 22. jún 2021
Jasno  23,1 °C
Mimoriadne správy

Nemá zmysel podliehať panike a začať zatvárať hlava nehlava, vyhlásil minister Sulík

 Webnoviny  12. október 2020  84
Nemá zmysel podliehať panike a začať zatvárať hlava nehlava, vyhlásil minister Sulík

12.10.2020 (Webnoviny.sk) - Pomoc prevádzkam, ktorých činnosť utlmí druhá vlna pandémie koronavírusu, bude podľa ministra hospodárstva Richarda Sulíka (SaS) drahá a nebude dostatočná.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu


Ako ďalej uviedol pred pondelkovým rokovaním vlády, nebude to jednoduché. "Peňazí bude toľko, koľko vyčlení minister financií Eduard Heger, ale ten mechanizmus, podľa čoho a ako, budeme hľadať," vyhlásil.

Schému pritom musí vždy schváliť Európska komisia, pričom dáva pozor, aby odškodnenie nebola forma štátnej pomoci. Sulík opakovanie kritizoval, že sa štát rozhoduje bez potrebných údajov. "Mojou úlohou je, dožadovať sa rozhodnutí na základe faktov," skonštatoval.

Ako dodal, štát nemá dáta a posledné rozhodnutia, ktorý vzišli z víkendových rokovaní, nepovažuje za racionálne . "Nemá zmysel podliehať panike a začať zatvárať hlava nehlava a nepremyslene a bez potrebných dat. Som za to, aby štát zverejnil všetky dáta, ktoré má," vyhlásil Sulík.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, minister financií SR, minister hospodárstva SR
Zdroj: Webnoviny.sk - Nemá zmysel podliehať panike a začať zatvárať hlava nehlava, vyhlásil minister Sulík © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.