Utorok, 20. január 2026
Mimoriadne správy
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
- Vláda Grónska neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi za žiadnych okolností, odkázala Trumpovi
- Trump vyzval Kubu na dohodu, kým nebude neskoro. Rubio by vraj mohol byť prezidentom
Najväčším predajcom áut na svete je Volkswagen, na prvom mieste vystriedal Toyotu
TOKIO 2. februára (WebNoviny.sk) - Japonská automobilka Toyota Motor Corp. v minulom roku celosvetovo predala 10,59 mil. vozidiel. V porovnaní s rokom 2017 to predstavuje rast o 2 percentá.
Rástla aj Nissan-Renault-Mitsubishi
Aliancia Nissan-Renault-Mitsubishi v stredu informovala, že vlani globálne predala 10,76 mil. automobilov, čo bol medziročný rast o 1,4 percenta.
Znamená to, že najpredávanejšou značkou v minulom roku bol Volkswagen. Nemecký koncern totiž tento mesiac informoval, že vlani predal rekordných 10,83 mil. automobilov, čo bol medziročný rast o 0,9 percenta.
Volkswagen zvýšil svoj podiel v Číne
Predaj značky VW podporili nové modely vozidiel SUV a okrem toho spoločnosť dokázala zvýšiť svoj podiel v Číne, hoci automobilový trh v krajine sa prvýkrát po niekoľkých rokoch zmenšil.
Volkswagen na pozícii najväčšieho svetového predajcu áut vystriedal Toyotu v roku 2016. Koncern VW pôsobí aj na Slovensku. Spoločnosť VW Slovakia, a. s. patrí k najväčším exportérom, investorom i zamestnávateľom v súkromnom sektore na Slovensku.
Viac k témam: Toyota, Volkswagen (VW)
Zdroj: Webnoviny.sk - Najväčším predajcom áut na svete je Volkswagen, na prvom mieste vystriedal Toyotu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Slováci majú prvenstvo v krajinách V4, na kultúru a rekreáciu míňajú najviac peňazí
Konsolidácia je tak smutný príbeh, že tu už strácam svoj zmysel pre humor, tvrdí expremiérka Radičová – VIDEO
Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
Pod Spišským hradom otvorili unikátny športový areál, Nordpark v Žehre spája pohyb a históriu