Utorok, 11. máj 2021
Jasno  19,6 °C
Mimoriadne správy

Najväčšia svetová firma poskytujúca služby na ropných poliach zruší štvrtinu pracovných miest

 Webnoviny  24. júl 2020  116
Najväčšia svetová firma poskytujúca služby na ropných poliach zruší štvrtinu pracovných miest

24.7.2020 (Webnoviny.sk) - Spoločnosť Schlumberger, ktorá je najväčšou svetovou firmou poskytujúcou služby na ropných poliach, zruší viac ako 21-tis. pracovných pozícií, čo predstavuje približne štvrtinu jej zamestnancov.

Dôvodom je to, že pandémia koronavírusu zredukovala dopyt po energiách a ceny ropy sa prepadli. Spoločnosť vyplatí na odstupnom vyše 1 mld. USD.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu


Ceny ropy v tomto roku klesli o 33 percent a zemný plyn zlacnel o 17 percent. Firma Schlumberger v piatok informovala, že jej tržby v druhom kvartáli sa znížili o 35 percent a skončila v strate 3,43 mld. USD.

"Pravdepodobne to bol najnáročnejší kvartál za posledné desaťročia," povedal generálny riaditeľ spoločnosti Olivier Le Peuch.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu
Zdroj: Webnoviny.sk - Najväčšia svetová firma poskytujúca služby na ropných poliach zruší štvrtinu pracovných miest © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.