Nedeľa, 26. máj 2019
Oblačno  13,4 °C
Mimoriadne správy

Nádejný viceguvernér NBS chce ďalšiu zdravotnú poisťovňu, poskytovala by poistenie nadštandardu

 Webnoviny   6. december 2018  55
Nádejný viceguvernér NBS chce ďalšiu zdravotnú poisťovňu, poskytovala by poistenie nadštandardu

BRATISLAVA 6. decembra (WebNoviny.sk) - Kandidát na viceguvernéra Národnej banky Slovenska (NBS) Jozef Hudák by chcel ďalšiu zdravotnú poisťovňu.

Ako uviedol pred poslancami parlamentného výboru pre financie, mala by byť pod dohľadom NBS. "Výhradne by poskytovala poistenie nadštandardu v rámci zákona o zdravotníctve," priblížil svoju predstavu Hudák.

Podľa neho by však tento nápad mal byť súčasťou určitej novej transformácie verejného zdravotného poistenia. "Toto je obrovská téma, ktorá je skutočne naliehavá. A mám na to takisto pripravený materiál, zaoberám sa týmto od roku 2006, takže zhruba 12 rokov," uviedol Hudák.

Na Slovensku v súčasnosti pôsobia v rámci verejného zdravotného poistenia tri spoločnosti - štátna Všeobecná zdravotná poisťovňa a súkromné Dôvera a Union zdravotná poisťovňa.

Viac k témam: Jozef Hudák, Národná banka Slovenska (NBS), zdravotné poistenie, zdravotné poisťovne
Zdroj: Webnoviny.sk - Nádejný viceguvernér NBS chce ďalšiu zdravotnú poisťovňu, poskytovala by poistenie nadštandardu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.