Utorok, 11. máj 2021
Slnečno  21,2 °C
Mimoriadne správy

Ministerstvo hospodárstva podporilo niekoľko inovačných projektov, rozdelili si 300-tisíc eur

 Webnoviny  19. február 2021  52
Ministerstvo hospodárstva podporilo niekoľko inovačných projektov, rozdelili si 300-tisíc eur

19.2.2021 (Webnoviny.sk) - Ministerstvo hospodárstva SR vyplatilo v minulom roku 300-tisíc eur na podporu inovačných projektov, ktoré vznikli v spolupráci malých a stredných podnikov a vedecko-výskumných pracovísk.

Ako informuje rezort, pomoc cez tzv. inovačné vouchre v hodnote 10 tis. eur tak získalo 30 projektov. Tento spôsob podpory však už v tomto roku nebude pokračovať priamo na ministerstve hospodárstva, jeho vykonávateľom bude Slovenska inovačná a energetická agentúra.

„Cieľom je rozšírenie okruhu podporovaných oblastí a navýšenie podpory. Znížiť by sa mala aj administratívna náročnosť pri podávaní žiadostí tak, aby bol celý proces čo najviac efektívny a rýchly," objasňuje rezort.

Inovačné vouchre sú jednoduchý nástroj, ktorý podporuje a vytvára priestor aj na transformáciu verejných vedecko-výskumných inštitúcií a napomáhajú univerzitám v rozvíjaní partnerstiev s podnikateľmi.

Uplynulý rok získali podporu projekty v oblasti potravinárstva, biochémie, elektrotechniky, elektroniky, informačných a komunikačných technológií, strojárstva, automatizácie, stavebníctva, inovatívnych technológií, energetiky a ekológie.

Viac k témam: projekty, štátna podpora
Zdroj: Webnoviny.sk - Ministerstvo hospodárstva podporilo niekoľko inovačných projektov, rozdelili si 300-tisíc eur © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.