Streda, 12. máj 2021
Zamračené  10,7 °C
Mimoriadne správy

Ministerstvo financií je pripravené, uvoľní peniaze na kompenzáciu výdavkov za celoplošné testovanie

 Webnoviny  20. november 2020  54
Ministerstvo financií je pripravené, uvoľní peniaze na kompenzáciu výdavkov za celoplošné testovanie

20.11.2020 (Webnoviny.sk) - Ministerstvo financií (MF) SR je pripravené na základe verifikovaných údajov okamžite uvoľniť potrebné zdroje na kompenzáciu výdavkov v súvislosti s testovaním na ochorenie COVID-19.

Viac o téme: Koronavírus


Ako ministerstvo uvádza v tlačovej správe, aktuálne stále čaká na potrebné žiadosti od dotknutých rezortov a v prípade peňazí pre mestá a obce na údaje z ministerstva vnútra.

Samosprávy sa budú obracať na okresné úrady


"Pri financovaní celoplošného testovania a pri kompenzácii nákladov, ktoré vznikli mestám a obciam, bol zvolený model, na základe ktorého sa samosprávy obracajú na okresné úrady patriace pod ministerstvo vnútra. Práve rezort vnútra má k dispozícií zákonný rámec, ako v týchto výnimočných okolnostiach postupovať," uvádza tlačový odbor ministerstva financií.

Ministerstvo financií čaká na oficiálnu žiadosť


Kým MF SR nemá oficiálnu žiadosť na uvoľnenie prostriedkov z rezortu vnútra, zdroje uvoľniť nevie.

"Zároveň platí, že financie nebudú smerovať priamo mestám a obciam, ale na účet ministerstva vnútra, ktoré ich následne bude dotknutým samosprávam zasielať," dodáva rezort financií.

Ako dodáva tlačový odbor ministerstva, čaká sa aj na podklady z rezortu obrany. V tomto prípade ide o finančné prostriedky určené pre lekársky personál, ktorý sa na testovaniach zúčastnil.

Viac k témam: Celoplošné testovanie, Koronavírus, výdavky
Zdroj: Webnoviny.sk - Ministerstvo financií je pripravené, uvoľní peniaze na kompenzáciu výdavkov za celoplošné testovanie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.