Utorok, 11. máj 2021
Jasno  19,6 °C
Mimoriadne správy

Minister Sulík podáva trestné oznámenie, na mušku si zobral Slávika (video)

 Webnoviny  21. január 2021  51
Minister Sulík podáva trestné oznámenie, na mušku si zobral Slávika (video)

21.1.2021 (Webnoviny.sk) - Minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) podáva trestné oznámenie v súvislosti s činnosťou Marcela Slávika a jeho Združenia domových samospráv. To podľa ministra dlhé roky komplikuje život stavebníkov na Slovensku.

Ako ďalej na štvrtkovej tlačovej besede informoval šéf rezortu hospodárstva, tento človek vstupuje do stavebných konaní s nezmyselnými požiadavkami a zdržiava ich, kým nedostane sponzorské pre svoje združenie.

Splňte alebo zaplaťte


Od stavebníkov pritom požaduje napríklad fontánku na streche či trávnik na balkóne. "Splňte, alebo zaplaťte," zhrnul Sulík.

Minister pred pár mesiacmi vyzval verejnosť, aby mu nahlasovala takéto skúsenosti. "Ukázalo sa, že Marcel Slávik úraduje po celom Slovensku. Som očarený jeho všestrannosťou. Marcel Slávik má oči všade, od kultúrnych stavieb cez developerov až po štátne podniky," skonštatoval Sulík s tým, že má rozrobených viacero projektov, všade posiela pripomienky a zdržuje.

Zahlcuje úrady a skrýva sa za "akože environmentálne otázky". "Neviem sa ubrániť pocitu, že mu ide len a len o peniaze," zhodnotil minister. Jeho konanie označil za "pokútne" a pre všetkých okrem neho za otravné a zdržujúce.

Výpovede svedkov


Sulík verí, že Generálna prokuratúra SR bude v tejto veci konať. Zároveň vyzval aj ďalších staviteľov s podobnými skúsenosťami, aby sa obrátili priamo na neho a poskytli ďalšie svedectvá.

Aj podané trestné oznámenie je postavené práve na výpovediach svedkov a Sulík avizuje v tejto veci aj ďalšie kroky, ktoré však zatiaľ nechcel konkretizovať. "Podnikám aj ďalšie kroky, budem konať aj voči samotnému združeniu, využijem všetky možnosti aj legislatívne, aby takéto činnosti neboli možné," prisľúbil.

Problém je ale fakt, že takéto konanie umožňuje problematická smernica Európskej únie. Agentúra SITA požiada o reakciu Združenie domových samospráv.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Viac k témam: minister hospodárstva SR, trestné oznámenie
Zdroj: Webnoviny.sk - Minister Sulík podáva trestné oznámenie, na mušku si zobral Slávika (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.