Sobota, 19. jún 2021
Slnečno  27,8 °C
Mimoriadne správy

Milióny Američanov dočasne prišli o podporu v nezamestnanosti, Trump nepodpísal balík pomoci

 Webnoviny  27. december 2020  80
Milióny Američanov dočasne prišli o podporu v nezamestnanosti, Trump nepodpísal balík pomoci

27.12.2020 (Webnoviny.sk) - Milióny Američanov dočasne prišli o podporu v nezamestnanosti, keďže prezident Donald Trump nepodpísal zákon o pomoci ekonomike postihnutej pandémiou ochorenia COVID-19. Informuje o tom portál bbc.com.

Balík pomoci v celkovej sume 900 miliárd dolárov Kongres schválil po mesiacoch náročných vyjednávaní a kompromisov. Jeho súčasťou je dávka 600 dolárov Američanom, ktorí zarábajú menej ako 75-tisíc dolárov ročne. Trump uviedol, že chce, aby Američania dostali dávku v sume 2-tisíc dolárov, ale republikáni v Kongrese túto zmenu v návrhu zákona odmietli.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu


Pomoc ekonomike Kongres schválil spolu s federálnym rozpočtom v sume 1,4 bilióna dolárov. V utorok nastane čiastočne zatvorenie vládnych úradov, ak zákonodarcovia dovtedy neodhlasujú provizórny rozpočet, ale ten nebude zahŕňať ekonomickú pomoc počas pandémie a tiež ho bude musieť podpísať prezident Trump. "Milióny rodín nevedia, či im vystačia peniaze na živobytie preto, že prezident Donald Trump odmieta podpísať návrh zákona o ekonomickej pomoci, ktorý schválil Kongres veľkou a nadstraníckou väčšinou," vyhlásil novozvolený prezident Joe Biden.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, prezident usa
Zdroj: Webnoviny.sk - Milióny Američanov dočasne prišli o podporu v nezamestnanosti, Trump nepodpísal balík pomoci © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.