Piatok, 1. júl 2022
Slnečno  26 °C
Mimoriadne správy

Milanovej ministerstvo dokončuje spustenie novej pandemickej pomoci, požiadať o ňu môžu firmy v kultúrnom priemysle

 Webnoviny   6. august 2021  95
Milanovej ministerstvo dokončuje spustenie novej pandemickej pomoci, požiadať o ňu môžu firmy v kultúrnom priemysle

6.8.2021 (Webnoviny.sk) - Ministerstvo kultúry SR (MK SR) dokončuje spustenie novej pandemickej pomoci pre mikrospoločnosti pôsobiace v kultúrno-kreatívnom priemysle (KKP).

Ako vo svojom profile na sociálnej sieti informuje ministerka kultúry Natália Milanová (OĽaNO), agenda podpory podnikateľských subjektov v kultúre sa presunie práve na MK SR.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu


Doterajšiu pomoc spoločnostiam v kultúrnom priemysle administratívne zastrešovalo Ministerstvo hospodárstva SR, ktoré má na starosti podnikateľské prostredie.

Vyplatili takmer sedem miliónov


Od spustenia pomoci vyplatili súkromným spoločnostiam v KKP 6 946 516 eur. „Pomoc z ministerstva hospodárstva viacerým spoločnostiam, ktoré pre pandémiu nemohli fungovať, síce pomohla, no mnohé firmy pre nastavené podmienky na ňu nedosiahli. Po dohode na vládnej úrovni sa tak táto agenda COVID pomoci presunula na ministerstvo kultúry," ozrejmila Milanová.

V novej špeciálnej výzve počíta s pomocou pre jednoosobové s.r.o., ktoré nemohli požiadať o dotáciu ani na ministerstve dopravy, ani v rezorte hospodárstva.

Nová výzva


Rezort kultúry plánuje ešte tento mesiac na webovej stránke www.PomahameKulture.sk zverejniť podrobnosti novej výzvy, aby si vo firmách stihli pripraviť všetky potrebné podklady.

„Zároveň tam po spustení nájdete aj návod, ako správne o dotáciu požiadať. Po oficiálnom spustení výzvy budeme žiadosti o pomoc vyhodnocovať priebežne, aby sme čo najrýchlejšie mohli úspešným žiadateľom poslať peniaze na účet," dodala ministerka kultúry.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, kultúrny priemysel
Zdroj: Webnoviny.sk - Milanovej ministerstvo dokončuje spustenie novej pandemickej pomoci, požiadať o ňu môžu firmy v kultúrnom priemysle © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.