Utorok, 11. máj 2021
Jasno  19,6 °C
Mimoriadne správy

Mihók: Hrozí, že európske peniaze sa „roztečú“, Slovensko by malo najskôr reštartovať ekonomiku

 Webnoviny  25. september 2020  86
Mihók: Hrozí, že európske peniaze sa „roztečú“, Slovensko by malo najskôr reštartovať ekonomiku

25.9.2020 (Webnoviny.sk) - Slovensko by sa v rámci plánu obnovy malo sústrediť na maximálne päť, šesť priorít a na ne nastaviť jednotlivé projekty, ktoré budú financované. Ako ďalej uviedol predseda Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory (SOPK) Peter Mihók, pracovná verzia materiálu Ministerstva financií SR, ako a na čo použiť prostriedky Európskej únie, ktorá bola zverejnená v médiách, obsahuje príliš veľa priorít.

Zvyšuje sa tak podľa neho riziko, že prostriedky vyčlenené na tieto priority sa „roztečú“ viacerými smermi a ťažko sa bude sledovať a vyhodnocovať výsledný efekt.

Cieľom plánu obnovy by malo byť posunúť sa do novej reality a v prvom rade reštartovať ekonomiku. "To znamená, zmeniť v ekonomike to, čo v nej prestalo fungovať už pred koronou," myslí si Mihók.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu


Dôležitým faktom, na ktorý by sme podľa neho nemali zabúdať, je, že s naším plánom obnovy budeme vstupovať do veľmi silného konkurenčného prostredia ostatných krajín Európskej únie.

"Tie si takisto postavia svoje plány a projekty, takže často pôjdeme možno aj do kontroverzie alebo konkurencie s inými krajinami, čo môže oslabiť silu slovenského plánu," upozorňuje.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu
Zdroj: Webnoviny.sk - Mihók: Hrozí, že európske peniaze sa „roztečú“, Slovensko by malo najskôr reštartovať ekonomiku © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.