Piatok, 1. júl 2022
Slnečno  27,1 °C
Mimoriadne správy

Miera práceneschopnosti na Slovensku bola v decembri medziročne nižšia, medzi krajmi sú však rozdiely

 Webnoviny  30. január 2022  56
Miera práceneschopnosti na Slovensku bola v decembri medziročne nižšia, medzi krajmi sú však rozdiely

30.1.2022 (Webnoviny.sk) - Priemerná dočasná práceneschopnosť (PN) na Slovensku v decembri minulého roka dosiahla 5,18 %. Oproti novembru vlaňajška sa znížila o 0,13 percentuálneho bodu, medziročne to bolo menej o 0,17 percentuálneho bodu. Vyplýva to z údajov, ktoré zverejnila Sociálna poisťovňa.

Kým v Bratislavskom kraji bolo v poslednom mesiaci minulého roka dočasne práceneschopných 2,93 % nemocensky poistených osôb, v Trenčianskom kraji priemerná dočasná PN predstavovala 6,30 %. Druhú najnižšiu dočasnú PN po Bratislavskom kraji vykázal Banskobystrický kraj, a to 4,82 %. Nasleduje Nitriansky kraj, kde priemerná dočasná PN dosiahla 5,30 % a Košický kraj s priemernou dočasnou PN 5,38 %.

Naopak, druhú najvyššiu priemernú dočasnú PN za december po Trenčianskom kraji zaevidoval Prešovský kraj, a to 6,10 %, za ním nasleduje Žilinský kraj so 6,08 % a Trnavský s priemernou dočasnou PN na úrovni 5,86 %.


Priemerná dočasná PN vychádza z podielu práceneschopných osôb voči celkovému počtu nemocensky poistených ľudí v danom období. Priemerné percento dočasnej pracovnej neschopnosti vyjadruje podiel kalendárnych dní dočasnej pracovnej neschopnosti na celkovom kalendárnom fonde v sledovanom období.Viac k témam: Práceneschopnosť
Zdroj: Webnoviny.sk - Miera práceneschopnosti na Slovensku bola v decembri medziročne nižšia, medzi krajmi sú však rozdiely © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.