Sobota, 19. jún 2021
Slnečno  28,3 °C
Mimoriadne správy

Miera nezamestnanosti vo Veľkej Británii medziročne stúpla najviac od finančnej krízy

 Webnoviny  23. február 2021  54
Miera nezamestnanosti vo Veľkej Británii medziročne stúpla najviac od finančnej krízy

23.2.2021 (Webnoviny.sk) - Miera nezamestnanosti vo Veľkej Británii za trojmesačné obdobie do konca decembra medziročne stúpla o 1,3 percentuálneho bodu na úroveň 5,1 percenta.

Podľa údajov britského štatistického úradu (ONS) bolo v krajine počas októbra až decembra 1,74 milióna nezamestnaných, čo bolo o 454-tisíc viac ako v rovnakom období pred rokom. Informuje o tom portál bbc.com.

Nie celkom jasný obraz


„Náš prieskum ukazuje, že miera nezamestnanosti medziročne stúpla najviac od finančnej krízy," povedal Jonathan Athow z britského štatistického úradu.

Základný obraz však nie je jasný vzhľadom na vysoký počet ľudí, ktorí sú stále na nútenej dovolenke.

Šesť miliónov


Jonathan Athow konštatoval, že podľa údajov zo začiatku februára je vo Veľkej Británii na nútenej dovolenke približne šesť miliónov ľudí.

„Existuje veľká neistota v otázke, čo sa s nimi stane, keď sa tento program skončí," dodal Athow.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, nezamestnanosť
Zdroj: Webnoviny.sk - Miera nezamestnanosti vo Veľkej Británii medziročne stúpla najviac od finančnej krízy © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.