Piatok, 7. máj 2021
Oblačno  8,1 °C
Mimoriadne správy

Miera nezamestnanosti stúpla štvrtý mesiac po sebe, bez práce je viac ako 200-tisíc Slovákov

 Webnoviny  19. marec 2021  31
Miera nezamestnanosti stúpla štvrtý mesiac po sebe, bez práce je viac ako 200-tisíc Slovákov

19.3.2021 (Webnoviny.sk) - Miera evidovanej nezamestnanosti na Slovensku stúpla štvrtý mesiac po sebe. Vo februári dosiahla 7,9 %, oproti januáru sa zvýšila o 0,09 percentuálneho bodu.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu


Vyplýva to z údajov, ktoré zverejnilo Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny SR. Úrady práce evidovali koncom februára 216 495 disponibilných uchádzačov o zamestnanie. Oproti januáru tohto roka to predstavuje nárast o 2 614 osôb.

Bez práce bolo 234-tisíc ľudí


Celkovo evidovali úrady práce na konci februára 234 288 ľudí bez práce, čo je o 1 449 viac ako v januári. Bez práce je viac ako tretina z nich vyše roka.

Celkovo bolo vo februári z evidencie vyradených viac ako 12-tisíc uchádzačov o zamestnanie. Šiesti pre nespoluprácu a ďalších 1 887 z ostatných dôvodov, ako napríklad pre starostlivosť o dieťa do desať rokov, starostlivosť o blízku osobu, či pre odchod do členského štátu Európskej únie či cudziny.

Prácu si našlo 10 335 nezamestnaných ľudí. Najviac z nich v oblasti priemyselnej výroby, ďalej v administratívnych službách, vo veľkoobchode a maloobchode.

Na udržanie zamestnanosti išlo vyše miliardy eur


Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR od apríla 2020 vyplatilo na udržanie zamestnanosti viac ako 1 miliardu a 183 miliónov eur.

Vývoj počtu uchádzačov o zamestnanie, ktorí si našli prácu od začiatku pandémie v apríli minulého roka, podľa ústredia práce potvrdzuje účinnosť prijímaných opatrení v rámci aktívnej politiky práce.

Viac k témam: nezamestnanosť, nezamestnanosť v SR, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk - Miera nezamestnanosti stúpla štvrtý mesiac po sebe, bez práce je viac ako 200-tisíc Slovákov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.