Piatok, 1. júl 2022
Slnečno  27,6 °C
Mimoriadne správy

Mestá na severe Talianska vstúpili čo čiastkového lockdownu, snažia sa zachrániť zimnú turistickú sezónu

 Webnoviny  24. november 2021  70
Mestá na severe Talianska vstúpili čo čiastkového lockdownu, snažia sa zachrániť zimnú turistickú sezónu

24.11.2021 (Webnoviny.sk) - Dvadsať menších miest v autonómnej provincii Južné Tirolsko v severnom Taliansku vstúpilo v stredu do čiastkového lockdownu.

Tamojšie úrady chcú týmto rozhodnutím obmedziť narastajúci počet prípadov ochorenia COVID-19 a zachrániť zimnú turistickú sezónu v jednej z najmenej zaočkovaných oblastí Talianska.

Voľnomyšlienkársky región


Medzi obmedzenia v mestách severne od Bolzana patrí zatvorenie barov a reštaurácií po 18:00, nočný zákaz vychádzania od 20:00 do 5:00 a povinnosť nosiť vo verejnej doprave respirátor typu FFP2.

Autonómna nemecky hovoriaca provincia v Dolomitoch hraničí s Rakúskom, kde v pondelok začal platiť celoštátny lockdown. Tento región sa počas pandémie koronavírusu dlhodobo vyznačuje voľnomyšlienkárstvom.

Južné Tirolsko patrí medzi najmenej zaočkované oblasti Talianska, keďže za národným priemerom zaostáva o 5 až 10 percent, hlavne v mladších vekových skupinách.

Nechcú celoplošný lockdown


Guvernér Arno Kompatscher vyhlásil, že obmedzenia budú platiť minimálne do 7. decembra v snahe zabrániť celoplošnému lockdownu a zachrániť životne dôležitý lyžiarsky segment cestovného ruchu, ktorý pre pandémiu koronavírusu utrpel už počas ostatných dvoch zím.

Taliansko, ktoré má zaočkovaných viac ako 84 % populácie nad 12 rokov, zaznamenáva nárast infekcií. Vo viac ako 60-miliónovej krajine denne pribúda približne 10-tisíc nakazených a menej ako stovka súvisiacich úmrtí.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Lockdown, Turizmus
Zdroj: Webnoviny.sk - Mestá na severe Talianska vstúpili čo čiastkového lockdownu, snažia sa zachrániť zimnú turistickú sezónu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.