Utorok, 4. august 2026
Mimoriadne správy
- Výherný žreb za milión eur skončil v odpade, smetiari ho našli po celodennom pátraní
- Španielsko vrátilo do Maroka 70-tisíc migrantov, Schengen podľa vlády ohrozený nebol
- Horúčavy vo Švajčiarsku takmer vysušili jazero Lac des Brenets, lode uviazli na jeho dne
- Diplomatické snahy o vyriešenie konfliktu medzi USA a Iránom pokračujú, podľa Kataru sa však zatiaľ nechystajú žiadne priame rokovania
- Húsíovia zaútočili dronom na letisko v Saudskej Arábii, zasiahli hlavný radar
Matovič osobne povedal Sulíkovi, že plánuje výšiť DPH na 25 percent
Webnoviny 9. máj 2021 742
9.5.2021 (Webnoviny.sk) - Minister financií Igor Matovič (OĽaNO) povedal osobne ministrovi hospodárstva Richardovi Sulíkovi (SaS), že zvažuje zvýšiť daň z pridanej hodnoty (DPH) na 25 percent. Sulík to potvrdil v relácií Na telo v televízii Markíza.
Finálna podoba daňovej a odvodovej reformy Slovenska bude známa o niekoľko týždňov, pravdepodobne o dva. Informoval o tom v stredu 5. mája na brífingu minister financií Igor Matovič s tým, že Slovensko potrebuje poctivú a prorodinnú reformu, ktorá zjednoduší daňový systém a dane budú spravodlivé a férové.
O 25 % DPH podľa ministra financií vláda nerozmýšľa a nikde v materiáloch sa to neuvádza.
Viac k témam: daňová reforma, DPH daň z pridanej hodnoty
Zdroj: Webnoviny.sk - Matovič osobne povedal Sulíkovi, že plánuje výšiť DPH na 25 percent © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Trump odložil „najväčší útok od druhej svetovej vojny“, USA a Irán údajne obnovia rokovania
Trump oznámil dohodu s Izraelom, nové útoky na Irán majú byť pozastavené
Dosluhujúci prezident Kolumbie odmieta americkú inváziu na Kubu a vyzval Trumpa, aby viedol rozhovory