Piatok, 19. apríl 2024
Mimoriadne správy

Martin Ľupták skončil na poste šéfa Slovenskej pošty, uplynul mu mandát a zmenila sa politická realita

 Webnoviny  27. september 2022  141  
Martin Ľupták skončil na poste šéfa Slovenskej pošty, uplynul mu mandát a zmenila sa politická realita

27.9.2022 (Webnoviny.sk) - Post generálneho riaditeľa štátnej spoločnosti Slovenská pošta, a. s., už ďalej nebude zastávať Martin Ľupták. Hnutie Sme rodina o tom informovalo v utorok večer s tým, že mu uplynul mandát a ako dôvod uviedlo zmenu politickej reality.

Ministerstvo dopravy a výstavby zároveň bezodkladne začne výberové konanie na uvoľnenú pozíciu. Aktuálne prebieha výber dočasného generálneho riaditeľa spomedzi interných manažérov Slovenskej pošty.

„Ďakujeme za jeho prácu a za odštartovanie historicky najväčšej reformy pošty. V záujme zachovania kontinuity bude aj naďalej pôsobiť na Slovenskej pošte ako predseda predstavenstva," uviedol o Ľuptákovi predseda Národnej rady SR a Sme rodina Boris Kollár.

Minister dopravy a výstavby Andrej Doležal (nom. Sme rodina) vymenoval Ľuptáka na čelo štátnej poštovej spoločnosti s účinnosťou od decembra 2020. Rezort a minister, ani samotná Slovenská pošta sa k personálnej zmene v jej vedení zatiaľ nevyjadrili.

Viac k témam: Generálny riaditeľ
Zdroj: Webnoviny.sk - Martin Ľupták skončil na poste šéfa Slovenskej pošty, uplynul mu mandát a zmenila sa politická realita © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.