Utorok, 16. apríl 2024
Mimoriadne správy

Mamičkám po pôrode odpadla ďalšia povinnosť. Aký doklad nemusia predkladať Sociálnej poisťovni?

 Webnoviny  23. máj 2022  201  
Mamičkám po pôrode odpadla ďalšia povinnosť. Aký doklad nemusia predkladať Sociálnej poisťovni?

23.5.2022 (Webnoviny.sk) - Mamičky, ktoré poberajú dávku tehotenské, už po pôrode nemusia Sociálnej poisťovni predkladať doklad o skončení tehotenstva.

Sociálna poisťovňa túto povinnosť od pondelka ruší. Ide pritom o tie poistenky, ktorých tehotenstvo bolo ukončené pôrodom. V týchto prípadoch teda doklad „Potvrdenie o ukončení tehotenstva“ nemusia potvrdzovať ani príslušné zdravotnícke zariadenia.

Ako ďalej upozorňuje Sociálna poisťovňa, povinnosť oznámiť jej ukončenie tehotenstva však zostáva pre poistenky, ktorých tehotenstvo bolo ukončené inak ako pôrodom, ďalej pre cudzinky a pre tie poistenky, ktorých dieťa sa narodilo v cudzine, teda bezprostredne po pôrode ešte nie je zapísané v matrike na území Slovenska.

Sociálna poisťovňa v období od januára do apríla tohto roku vyplatila priemerne mesačne takmer 20-tisíc dávok tehotenské vo výške 200 eur.

Viac k témam: Tehotenská dávka
Zdroj: Webnoviny.sk - Mamičkám po pôrode odpadla ďalšia povinnosť. Aký doklad nemusia predkladať Sociálnej poisťovni? © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.