Piatok, 1. júl 2022
Slnečno  29,2 °C
Mimoriadne správy

Maloobchodníci žiadajú úpravu podmienok pre získanie dotácií na nájomné. Hrozí, že sa k nim mnohí nedostanú

 Webnoviny  18. január 2022  58
Maloobchodníci žiadajú úpravu podmienok pre získanie dotácií na nájomné. Hrozí, že sa k nim mnohí nedostanú

18.1.2022 (Webnoviny.sk) - K dotáciám na nájomné sa nedostanú mnohí maloobchodníci. Dôvodom sú prísne nastavené podmienky schémy na preplácanie nájomného. Informuje o tom Iniciatíva slovenských maloobchodníkov v tlačovej správe.

„Dotácia na nájomné má aktuálne nastavené úplne nezmyselné podmienky, ktoré vyradia mnohých podnikateľov a znemožnia im čerpať túto podporu,“ uviedol predseda Iniciatívy Daniel Krakovský. Na dotáciu majú nárok tí podnikatelia, ktorí nájomné zmluvy uzatvorili pred 1. augustom 2020 a od dátumu uplynul rok a pol.

Podľa Iniciatívy Ministerstvo hospodárstva SR nechce dané podmienky upraviť a rovnako nereaguje na pripomienky, ktoré mu iniciatíva zaslala.

„Žiadali sme o úpravu dátumu pre nájomné zmluvy, taktiež vypustenie podmienky o dohode s prenajímateľom a zahrnutie aj nákladov súvisiacich s nájmom, ako sú energie, poplatky za stráženie alebo spoločné poplatky v nákupných centrách. Tieto tvoria často väčšiu sumu ako samotné nájomné,“ dodal Krakovský.

Iniciatíva maloobchodníkov preto žiada urýchlené zmeny v dotáciách na nájomné, ktoré by zohľadnili danú situáciu a pomohli tak podnikateľom. Za najoptimálnejšie riešenie považujú rozšírenie schémy nájomného na všetky poplatky súvisiace s nájmom.

Viac k témam: Dotácie na nájomné, Ekonomické dopady koronavírusu
Zdroj: Webnoviny.sk - Maloobchodníci žiadajú úpravu podmienok pre získanie dotácií na nájomné. Hrozí, že sa k nim mnohí nedostanú © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.