Pondelok, 8. jún 2026
Mimoriadne správy
- Fínsky súd poslal podnikateľa do väzenia za obchodovanie s thajskými zberačmi bobúľ
- Maďarský protikorupčný úrad žiada vyšetrovanie Orbánovej éry pre miliardové podvody
- Londýn chce prinútiť technologické firmy blokovať nahé fotografie detí
- Zelenskyj potvrdil návštevu Abramoviča v Kyjeve. Putinovi cez neho odkázal, že Ukrajina sa nevzdá Donbasu
- Francúzske stíhačky NATO zostrelili nad Lotyšskom bezpilotné lietadlo
Malé firmy v Nemecku môžu získať úver vo výške trojmesačných tržieb, ručiteľom bude vláda
Webnoviny 6. apríl 2020 626
6.4.2020 (Webnoviny.sk) - Nemecká vláda zverejnila ďalší balíček s cieľom uľahčiť tok finančnej pomoci malým a stredným podnikom, ktoré poškodzuje koronakríza. Minister financií Olaf Scholz uviedol, že firmy, ktoré boli v dobrej kondícii vlani, môžu požiadať o úver do výšky trojmesačných tržieb.
Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu
Maximálna suma úveru pre firmy od 10 do 50 zamestnancov je 500-tis. eur. Firmy s viac ako 50 zamestnancami môžu požiadať o úver do 800-tis. eur. Konečným ručiteľom týchto úverov bude vláda.
Už doteraz nemecká vláda prijala balíčky, prostredníctvom ktorých sa na pomoc firmám potenciálne môže uvoľniť viac ako 1 bil. eur s cieľom podporiť ekonomiku krajiny.
Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu
Zdroj: Webnoviny.sk - Malé firmy v Nemecku môžu získať úver vo výške trojmesačných tržieb, ručiteľom bude vláda © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Uskutoční sa 35. ročník podujatia Divadelná Nitra? Organizátori apelujú na kultúrne angažované osobnosti
Bratislavské mestské kúpaliská otvárajú letnú sezónu, návštevníkov čakajú aj výhodnejšie online vstupenky
Fico si vo Francúzsku uctil československých vojakov, pripomenul aj oslobodenie Slovenska – VIDEO