Utorok, 11. máj 2021
Jasno  14,8 °C
Mimoriadne správy

Ľuďom pracujúcim mimo miesta ich bydliska schválili hygienici výnimku na ubytovanie

 Webnoviny   8. január 2021  47
Ľuďom pracujúcim mimo miesta ich bydliska schválili hygienici výnimku na ubytovanie

8.1.2021 (Webnoviny.sk) - Úrad verejného zdravotníctva schválil výnimku na ubytovanie pre cestujúcich za prácou či do zdravotníckeho zariadenia. Informoval o tom hovorca Ministerstva dopravy a výstavby SR Ivan Rudolf.

„Od pondelka 11. januára sa povoľujú služby dlhodobého ubytovania, karanténneho ubytovania, služby krátkodobého ubytovania v súvislosti s výkonom práce a služby nevyhnutného ubytovania za úcelom návštevy zdravotníckeho zariadenia, a to za dodržania prísnych protiepidemických opatrení,” uviedol minister dopravy a výstavby Andrej Doležal.

Táto zmena pomôže pracujúcim, ktorí pri nevyhnutných cestách za prácou budú mať možnosť ubytovať sa, napríklad rušňovodičom, sprievodcom vo vlaku, vodičom nákladnej dopravy, ale aj stavbárom, ktorí pracujú v inom meste ako bývajú.

„Výnimka má uľahčiť život občanom, vyzývam ich ale aby boli opatrní, správali sa zodpovedne a dodržiavali všetky protiepidemické opatrenia,” dodal Doležal.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Ľuďom pracujúcim mimo miesta ich bydliska schválili hygienici výnimku na ubytovanie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.