Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Blanár rokoval so zástupcami Gruzínska a Kirgizska, cieľom je prehĺbenie hospodárskej spolupráce – VIDEO, FOTO
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
- Nemecko rozprestiera Európsky nebeský štít
Letisko v Hamburgu zrušilo takmer 60 letov pre štrajk personálu, ktorý žiada vyššie mzdy
BERLÍN 4. februára (WebNoviny.sk) - Štrajk pozemného personálu si v pondelok na letisku v nemeckom Hamburgu vynútil zrušenie takmer 60 letov.
Jednodňový štrajk, ktorý zvolal v nedeľu večer odborový zväz ver.di začal o tretej hodine ráno. Podľa vedenia letiska bolo zrušených 58 z celkového počtu 388 plánovaných letov a nie je možné vylúčiť ďalšie rušenia alebo zdržania.
Odbory žiadajú pre každého z tisícky pozemných zamestnancov zvýšenie platu o 275 eur mesačne. Ponuku na rast miezd, ktorú predložil manažment, odmietli ako nepostačujúcu.
Viac k témam: letisko, štrajk, zvýšenie platov
Zdroj: Webnoviny.sk - Letisko v Hamburgu zrušilo takmer 60 letov pre štrajk personálu, ktorý žiada vyššie mzdy © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Putin: Ak Európa chce vojnu s Ruskom, my sme pripravení
Z nákladného auta v Nemecku zmizlo 20-tisíc kusov nábojov určených pre armádu
Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk