Utorok, 11. máj 2021
Slnečno  15,3 °C
Mimoriadne správy

Ktorý spôsob platenia za účet na prvom rande je najobľúbenejší? Gastrolístky si určite schovajte

 Webnoviny   2. máj 2021  56
Ktorý spôsob platenia za účet na prvom rande je najobľúbenejší? Gastrolístky si určite schovajte

2.5.2021 (Webnoviny.sk) - Viac ako tretina ľudí si v posledných šiestich mesiacoch našla spôsob, ako uskutočniť svoju prvú schôdzku. Najobľúbenejším spôsobom na zaplatenie útraty na prvom rande sú bezhotovostné platby. Vyplýva to z prieskumu spoločnosti Mastercard.

S hodinkami urobíte dojem


Na 80 % ľudí pritom spravila dojem platba hodinkami, následne na viac ako dve tretiny platba telefónom. Naopak odrádzajúce sú platby stravnými lístkami.

Zaplatenie spoločného účtu na prvom rande zostáva doménou mužov, aj keď takmer polovici žien nevadí si za seba zaplatiť.

Veľká bankovka nezaberie


Na ideálnom rande by najväčší dojem urobilo zaplatenie útraty bežnou platobnou kartou, čo potvrdilo 17 % respondentov. Platbu veľkou bankovkou by ocenilo len 8 % z nich.

Najpreferovanejším spôsobom platenia na prvom rande je pre 65 % ľudí bezhotovostná platba.

Prieskum uskutočnila nezávislá agentúra G82 metódou CAWI na vzorke 1 202 dospelých respondentov na Slovensku a v Českej republike v apríli 2021.

Viac k témam: bezhotovostné platby, platba kartou, platby cez mobil
Zdroj: Webnoviny.sk - Ktorý spôsob platenia za účet na prvom rande je najobľúbenejší? Gastrolístky si určite schovajte © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.