Utorok, 22. jún 2021
Jasno  23,1 °C
Mimoriadne správy

Krajniak odmieta robiť sudcu medzi Matovičom a Sulíkom, SaS mala svoje výhrady k rozpočtu naznačiť skôr

 Webnoviny  19. máj 2021  44
Krajniak odmieta robiť sudcu medzi Matovičom a Sulíkom, SaS mala svoje výhrady k rozpočtu naznačiť skôr

19.5.2021 (Webnoviny.sk) - Ak mala koaličná strana Sloboda a Solidarita (SaS) nejaké výhrady k zmenám v rozpočte, mala to povedať dostatočne vopred. Po stredajšom rokovaní vlády to uviedol minister práce Milan Krajniak. Podľa neho pritom výhrady liberálov nie sú vecne vyargumentované. „Čo sa týka nášho rezortu, som pripravený s kýmkoľvek diskutovať," uviedol Krajniak.

Zároveň ale zdôraznil, že všetky výdavky sú naviazané na zmenu legislatívy alebo schválené nariadenia vlády. „To nie je na našu spotrebu, to sú zákonné nároky ľudí," zhodnotil.

Podľa vlastných slov nechce robiť sudcu medzi ministrom financií Igorom Matovičom a ministrom hospodárstva Richardom Sulíkom. „Ja sa bavím vecne, o číslach, ktoré sú na stole," skonštatoval s tým, že materiál, ktorý predložil rezort financií podľa neho dáva logiku.

Viac k témam: konflikt, štátny rozpočet
Zdroj: Webnoviny.sk - Krajniak odmieta robiť sudcu medzi Matovičom a Sulíkom, SaS mala svoje výhrady k rozpočtu naznačiť skôr © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.