Utorok, 11. máj 2021
Jasno  19,6 °C
Mimoriadne správy

Krajčí bojuje za vyššie odmeny pre zdravotníkov v prvej línii, vyjednávania sú na dobrej ceste

 Webnoviny   3. september 2020  124
Krajčí bojuje za vyššie odmeny pre zdravotníkov v prvej línii, vyjednávania sú na dobrej ceste

3.9.2020 (Webnoviny.sk) - Odmeny pre pracovníkov v prvej línii budú možno vyššie. Ako uviedol na štvrtkovej tlačovej konferencii minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO), čo sa týka prerozdeľovania, bude záležať na dohode medzi ním a ministrami práce, vnútra a obrany.

"Iniciovali sme, či by sa suma nedala navýšiť. Je to na dobrej ceste," povedal šéf rezortu zdravotníctva. Výsledky však nechce komunikovať sám.

Ako Krajčí doplnil, ministerstvo zdravotníctva nadefinovalo počty zdravotníckych pracovníkov v prvej línii tak, ako ich dostali od zamestnávateľov jednotlivých organizácií, ktoré rezort oslovil. Odmeňovaní majú byť všetci zdravotnícki pracovníci vrátane farmaceutov.

"Ako som avizoval, chcem diferencované odmeňovanie. Mnohí zdravotnícki pracovníci nasadzovali zdravie a riskovali tým pádom životy, chcem, aby dostali odmenu vyššiu," uzavrel.

Viac k témam: Koronavírus, odmeny, zdravotníci
Zdroj: Webnoviny.sk - Krajčí bojuje za vyššie odmeny pre zdravotníkov v prvej línii, vyjednávania sú na dobrej ceste © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.