Nedeľa, 9. máj 2021
Zamračené  6,6 °C
Mimoriadne správy

Koncern Walt Disney ohlásil prepúšťanie, o prácu príde ďalších štyritisíc zamestnancov

 Webnoviny  27. november 2020  70
Koncern Walt Disney ohlásil prepúšťanie, o prácu príde ďalších štyritisíc zamestnancov

27.11.2020 (Webnoviny.sk) - Americký mediálny koncern Walt Disney Co. ohlásil plány na prepustenie ďalších 4-tisíc zamestnancov svojej divízie zábavných parkov v Kalifornii a na Floride v dôsledku vplyvu pandémie ochorenia COVID-19.

Viac o téme: Koronavírus


Firma bude hromadne prepúšťať


Firma to uviedla v dokumente pre americkú Komisiu pre cenné papiere a burzy (SEC), v ktorom konštatovala, že v prvej polovici svojho účtovného roku 2021, ktorý sa začal minulý mesiac, prepustí 32-tisíc pracovníkov.

Koncom septembra koncern informoval, že v zábavných parkoch plánuje zrušenie 28-tisíc pracovných miest.

Jeden park sa otvoril len v lete, druhý vôbec


V dokumente, ktorý komisii predložila v predvečer Dňa vďakyvzdania, spoločnosť Disney uviedla, že zároveň 37-tisíc pracovníkov, ktorých sa nechystá prepustiť, posiela pre pandémiu na nútenú dovolenku.

Konglomerát Disney zatvoril svoje zábavné parky v marci, keď sa v USA začal šíriť koronavírus. Park na Floride počas leta znova otvorili, ale park v Kalifornii je stále zatvorený.

Viac k témam: Disneyland, hromadné prepúšťanie, koronakríza, Koronavírus, nezamestnanosť
Zdroj: Webnoviny.sk - Koncern Walt Disney ohlásil prepúšťanie, o prácu príde ďalších štyritisíc zamestnancov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.