Nedeľa, 9. máj 2021
Jasno  6,6 °C
Mimoriadne správy

Kia zastavuje výrobu a ľudí posiela na dovolenku, po návrate nabehnú v plnej sile na tri zmeny

 Webnoviny  23. júl 2020  120
Kia zastavuje výrobu a ľudí posiela na dovolenku, po návrate nabehnú v plnej sile na tri zmeny

23.7.2020 (Webnoviny.sk) - Spoločnosť Kia Motors Slovakia zastaví vo svojom závode v Tepličke nad Váhom v okrese Žilina na prelome júla a augusta na dva týždne výrobu. Dôvodom je plánovaná celozávodná dovolenka.

Už od septembra by však fabrika mala nabehnúť na plnú trojzmennú prevádzku, kým od apríla kvôli karanténnym opatreniam a poklesu dopytu po nových automobiloch funguje iba na dvoch zmenách. Firma hovorí o zlepšujúcej sa situácii na trhu a vyššom dopyte po jej modeloch.

Odstávka umožní lepšiu údržbu


Výrobné linky, na ktorých sa momentálne vyrábajú modely Kia Sportage a modelový rad Ceed, prerušia výrobu na dva týždne od 27. júla. Produkcia bude opätovne spustená v pondelok 10. augusta rannou zmenou, informovala spoločnosť.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu


Počas pravidelnej odstávky budú pritom vykonávané viaceré práce spojené s údržbou, kontrolou a modifikáciou výrobných zariadení ako aj ďalšej techniky, ktoré nie je možné realizovať počas prebiehajúceho výrobného procesu.

V areáli závodu tak aj napriek celozávodnej dovolenke budú nasadení mnohí pracovníci z oddelenia údržby, ako aj viacerých dodávateľských organizácií.

Dopyt po autách začína stúpať


Krátko po celozávodnej dovolenke sa pritom výroba v závode oproti súčasnosti ešte navýši. "Postupne sa zlepšujúca situácia na automobilových trhoch a s tým spojený vyšší dopyt po modeloch Kia Sportage a Ceed, vyrábaných v našom závode, nám umožňujú sa vrátiť k trojzmennej prevádzke. Nočnú zmenu plánujeme obnoviť 2. septembra," uviedol hovorca spoločnosti Kia Motors Slovakia Ján Žgravčák.

Automobilka pritom v Tepličke nad Váhom vyrábala v dvojzmennej prevádzke od 6. apríla, v období najprísnejších opatrení proti koronavírusu v celej Európe, keď dopyt po nových vozidlách náhle klesol.

Viac k témam: celozávodná dovolenka, Ekonomické dopady koronavírusu, Kia Motors Slovakia
Zdroj: Webnoviny.sk - Kia zastavuje výrobu a ľudí posiela na dovolenku, po návrate nabehnú v plnej sile na tri zmeny © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.