Utorok, 20. január 2026
Mimoriadne správy
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
- Vláda Grónska neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi za žiadnych okolností, odkázala Trumpovi
- Trump vyzval Kubu na dohodu, kým nebude neskoro. Rubio by vraj mohol byť prezidentom
Kia Motors v Žiline bude pokračovať vo výrobe na dve zmeny, zmeniť to ale môže vývoj dopytu na trhoch
21.5.2020 (Webnoviny.sk) - Žilinská Kia Motors Slovakia bude podla všetkého pokračovať v dvojzmennej prevádzke aj v nasledujúcom mesiaci. "Výroba v Kia Motors Slovakia by do konca júna mala prebiehať v dvojzmennej prevádzke. Prípadné zmeny závisia od vývoja dopytu na trhoch," uviedol pre agentúru SITA hovorca automobilky Ján Žgravčák.
Závod v Tepličke nad Váhom prerušil z dôvodu šírenia koronavírusu produkciu 23. marca 2020. Ako prvý zo štvorice automobiliek pôsobiacich na Slovensku výrobu obnovil 6. apríla.
Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu
Vzhľadom na vážne prevádzkové dôvody stáli linky automobilky aj od 20. do 23. apríla. Následne fabrika informovala, že do konca mája plánuje pokračovať vo výrobe na dve zmeny.
Kia Motors Slovakia je jediným výrobným závodom spoločnosti Kia Motors Corporation v Európe. V súčasnosti zamestnáva viac ako 3 800 ľudí a vyrába modely Kia Ceed v štyroch karosárskych úpravách - päťdverový Ceed, Sportswagon, ProCeed, Kia XCeed a športovo-úžitkový Kia Sportage.
Viac o téme: Koronavírus
Od spustenia sériovej výroby v decembri 2006 výrobné brány závodu opustilo už viac ako 3,4 milióna vozidiel a 5 miliónov motorov.
Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu
Zdroj: Webnoviny.sk - Kia Motors v Žiline bude pokračovať vo výrobe na dve zmeny, zmeniť to ale môže vývoj dopytu na trhoch © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Konsolidácia je tak smutný príbeh, že tu už strácam svoj zmysel pre humor, tvrdí expremiérka Radičová – VIDEO
Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
Pod Spišským hradom otvorili unikátny športový areál, Nordpark v Žehre spája pohyb a históriu