Pondelok, 20. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
KDH podporuje zmrazenie poslaneckých platov, za konsolidáciu však nesie hlavnú zodpovednosť vláda – VIDEO
Webnoviny 22. september 2025 297
22.9.2025 (SITA.sk) - Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) podporuje zmrazenie platov poslancov ako prejav solidarity v čase konsolidácie verejných financií.
„Ak nesú ťarchu rodiny, musia ju niesť aj politici. Je to otázka spravodlivosti a férovosti voči ľuďom,“ uviedol predseda KDH Milan Majerský. Hnutie však zároveň zdôrazňuje, že vláda nesie hlavnú zodpovednosť za konsolidáciu.
„KDH dlhodobo a jasne hovorí, že táto konsolidácia je nespravodlivá a bezcitná, pretože najviac dopadá na rodiny s deťmi a najslabších. Vláda si opäť vybrala tú najľahšiu cestu – namiesto toho, aby šetrila na sebe, berie tým, ktorí sa najťažšie bránia,“ dodal Majerský.
Poslanec a ekonomický expert KDH Jozef Hajko dodal, že k návrhu na zmrazenie platov poslancov dochádza zo strany vlády až v čase, keď občania, zamestnávatelia, samosprávy vážne pociťujú dôsledky nezvládnutej konsolidácie verejných financií a vidia, že budúci rok ich čakajú ešte horšie časy.
„Ale lepšie neskoro ako nikdy,“ podotkol. KDH opakovane vyzýva vládu, aby hľadala úspory vo vlastných výdavkoch, na úradoch a v zbytočnom plytvaní, nie v peňaženkách rodín.
Zdroj: SITA.sk - KDH podporuje zmrazenie poslaneckých platov, za konsolidáciu však nesie hlavnú zodpovednosť vláda – VIDEO © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Trump ustúpil zo sankcií, USA dočasne povolili ruskú ropu, dôvodom je rast cien a napätie vo svete
Grécky zástupca ministra odstúpil po obvineniach o jeho nedostatočnej kvalifikácii, ide už o štvrtú rezignáciu
Japonsko schválilo dohodu o dodávke prvých troch stealth fregát austrálskej námornej flotile