Sobota, 7. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Jaguar Land Rover ráta škody po pandémii Covid-19, strata presiahla 400 miliónov libier
15.6.2020 (Webnoviny.sk) - Britská automobilka Jaguar Land Rover (JLR) sa v druhom a treťom kvartáli svojho uplynulého účtovného roka, ktorý sa skončil 31. marca, síce opäť vrátila k ziskovosti, ale pandémia ochorenia Covid-19 poškodila jej výsledky za štvrtý kvartál a celý účtovný rok.
Predaj vozidiel JLR v štvrtom kvartáli medziročne klesol o 30,9 percenta na 109 869 áut a za celý rok sa znížil o 12,1 percenta na 508 659 vozidiel. Firma o tom informovala v tlačovej správe, ktorú v pondelok poskytla agentúre SITA.
Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu
V dôsledku oslabenia predaja automobilka vykázala za svoj štvrtý kvartál stratu pred zdanením v sume 501 mil. libier (GBP) a za celý rok stratu na úrovni 422 mil. GBP. Výrobca áut JLR však uviedol, že teraz už pozoruje povzbudzujúce zotavovanie v Číne a postupne obnovuje produkciu v Británii a tiež v závode na Slovensku a na výrobnej linke v Rakúsku.
V Číne Jaguar Land Rover v apríli predal 6 828 áut, čo bol medziročný pokles len o 3,1 percenta a v máji 8 068 vozidiel, čo bol medziročný rast o 4,2 percenta.
Obmedzenia v ostatných regiónoch sa prejavili hlavne v apríli a máji a globálny predaj áut JLR v apríli medziročne klesol o 62,5 percenta na 14 709 a v máji o 43,3 percenta na 24 024.
Jaguar Land Rover však očakáva zotavenie odbytu, keďže predajne sa opätovne otvárajú. Automobilka Jaguar Land Rover v októbri 2018 otvorila svoj závod v Nitre. Investícia dosiahla 1,4 miliardy eur.
Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu
Zdroj: Webnoviny.sk - Jaguar Land Rover ráta škody po pandémii Covid-19, strata presiahla 400 miliónov libier © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Slovenská pošta pozastavila zásielky do viacerých krajín sveta, reaguje tak na bezpečnostnú situáciu
Každý piaty tínedžer na Slovensku trpí obezitou. Kaufland verí, že prevencia je kľúčová
Zelené slogany už nestačia: pravidlá pre udržateľnosť sa sprísňujú