Nedeľa, 16. máj 2021
Oblačno  8,5 °C
Mimoriadne správy

Izrael už otvoril väčšinu svojej ekonomiky. Zelenú dostali školy, reštaurácie aj hotely

 Webnoviny   7. marec 2021  52
Izrael už otvoril väčšinu svojej ekonomiky. Zelenú dostali školy, reštaurácie aj hotely

7.3.2021 (Webnoviny.sk) - Izrael otvoril väčšinu svojej ekonomiky v rámci záverečnej fázy rušenia protipandemických reštrikcií, ktoré sa v krajine uplatňovali niekoľko mesiacov.

Viac o téme: Koronavírus


Bary, reštaurácie, športoviská, hotely a všetky základné a stredné školy môžu byť od nedele otvorené. Niektoré obmedzenia týkajúce sa vstupu a využívania kapacity sa však zachovávajú.

Zmiernenie lockdownu izraelská vláda schválila v sobotu večer. Krajina opätovne otvorila aj svoje hlavné medzinárodné letisko pre obmedzený počet prichádzajúcich pasažierov.

Izrael výrazne pokročil vo svojej vakcinačnej kampani. Viac ako 52 percent jeho populácie už dostalo prvú dávku vakcíny proti koronavírusu a takmer 40 percent obyvateľov krajiny dostalo dve dávky očkovacej látky.

V Izraeli od začiatku pandémie potvrdili 799-tisíc prípadov nákazy. Podľa údajov ministerstva zdravotníctva 5 856 obyvateľov krajiny na ochorenie COVID-19 zomrelo.

Viac k témam: koronakríza, Koronavírus, lockdown, Pandémia, pandemické opatrenia
Zdroj: Webnoviny.sk - Izrael už otvoril väčšinu svojej ekonomiky. Zelenú dostali školy, reštaurácie aj hotely © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.