Sobota, 19. jún 2021
Slnečno  27,4 °C
Mimoriadne správy

Inovatívne malé a stredné podniky sú motorom hospodárstva, je potrebné im pomáhať v expanzii

 Webnoviny   5. jún 2021  36
Inovatívne malé a stredné podniky sú motorom hospodárstva, je potrebné im pomáhať v expanzii

5.6.2021 (Webnoviny.sk) - Inovatívne malé a stredné podniky sú motorom hospodárstva. Je preto ambíciou rezortu diplomacie pomáhať im nachádzať si partnerov a expandovať do zahraničia. Uviedla to štátna tajomníčka ministerstva zahraničných vecí Ingrid Brocková. Na svojom webe o tom informuje ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí.

Štátna tajomníčka v uplynulých dňoch otvorila online kooperačné podujatie slovenských a írskych podnikateľov, ktorého cieľom je predstaviť Slovensko ako krajinu so startupovým prostredím. Podujatie malo zároveň za úlohu ponúknuť možnosť kooperácie firmám z oblasti digitálnych, finančných a zelených technológií.

Slovensko a Írsko majú veľa spoločného, žijeme v časoch transformácie tradičných priemyselných odvetví na inovačné ekosystémy. Malé a stredné podniky by mali byť nosným pilierom našich ekonomík. Našou ambíciou je pomôcť im rásť, nájsť si nové trhy a partnerov,“ uviedla štátna tajomníčka. Podľa Brockovej majú malé ambiciózne spoločnosti prirodzený záujem o to, aby sa presadili v zahraničí.

Podujatie Slovakia-Ireland Tech Pitch je pilotným projektom veľvyslanectva Slovenskej republiky v Írsku. Jeho cieľom je podľa rezortu diplomacie hľadať investorov a vymieňať si skúsenosti medzi slovenskými a írskymi firmami.

Viac k témam: inovácie, malé a stredné podniky, technológie
Zdroj: Webnoviny.sk - Inovatívne malé a stredné podniky sú motorom hospodárstva, je potrebné im pomáhať v expanzii © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.