Piatok, 19. apríl 2024
Mimoriadne správy

Ikea v uplynulom roku rástla, jej finančný obrat presiahol 142 miliónov eur

 Webnoviny  24. január 2024  111  
Ikea v uplynulom roku rástla, jej finančný obrat presiahol 142 miliónov eur

24.1.2024 (SITA.sk) - Spoločnosť Ikea dosiahla na Slovensku vo vlaňajšom finančnom roku, teda od 1. septembra 2022 do 31. augusta 2023, celkový obrat 142,4 miliónov eur. Je to medziročný nárast o 9 %. Podľa vyjadrení firmy narástol aj počet návštevníkov v bratislavskom obchodnom dome, a to o 13 %.

Dominovali matrace


V rámci priemerných štatistík predaja za jeden deň eviduje 19 kuchýň, 22 pohoviek, 57 postelí a 100 matracov. Spoločnosť tak konštatuje, že napriek ťažkej ekonomickej situácii a vysokej inflácii si udržali zákazníkov, v uplynulom finančnom roku ich bolo 2,4 milióna.

Na svojom webe a v mobilnej aplikácii zaznamenala Ikea v uplynulom finančnom roku 4,8 milióna návštevníkov, pričom podiel online predaja sa stabilne udržal na 23 %. Priemerná hodnota jedného nákupu v obchodnom dome bola 78 eur, pri nákupe online 216 eur. V stravovacej a potravinovej zóne sa predalo viac ako 508-tisíc vegetariánskych a mäsových hotdogov a viac ako 1,2 milióna mäsových a rastlinných guľôčok.

Nie len v Bratislave


„Aby sme boli zákazníkom ešte bližšie aj v regiónoch mimo hlavného mesta, začiatkom roka 2023 sme otvorili nové plánovacie štúdio v Žiline,“ hovorí riaditeľka obchodného domu Ikea Bratislava Lucia Klečková. Následne sa zamerali na Košice, plánovacie štúdio presunuli v júni do väčších priestorov.

Ďalšie noviny firma plánuje aj v tomto roku. V máji sa vylepšenia dočkajú používatelia mobilnej aplikácie, v ktorej pribudne nový kreatívny nástroj pre plánovanie interiérov s využitím rozšírenej reality a umelej inteligencie.


Spoločnosť Ikea ponúka bytové zariadenie, vznikla vo Švédsku v roku 1943. Patrí do Ingka Group a obchodné domy má v 31 krajinách.

Viac k témam: Nábytok a Bývanie, Obchodný dom, riaditeľka obchodného domu Ikea
Zdroj: SITA.sk - Ikea v uplynulom roku rástla, jej finančný obrat presiahol 142 miliónov eur © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.