Sobota, 6. jún 2026
Mimoriadne správy
- Top foto dňa (5. jún 2026): Svetový deň životného prostredia, nezvestné dievča, Pride a výbuch dronu
- Šéf slovenskej diplomacie Blanár zavítal na Ukrajinu, stretol sa so Sybihom – FOTO
- Putinovi jastrabi prvýkrát hovoria o porážke. V Rusku rastie nervozita z vývoja vojny na Ukrajine
- Zrážka vlaku s kamiónom si vyžiadala zásah hasičov, ohrozených bolo 26 cestujúcich – FOTO
- Moskva a Kyjev si vymenili po 185 vojnových zajatcov
Huawei tvrdí, že je terčom kybernetických útokov a zastrašovania zo strany americkej vlády
Webnoviny 4. september 2019 629
4.9.2019 (Webnoviny.sk) - Čínsky technologický gigant Huawei obvinil americkú vládu z toho, že "používa všetky nástroje, ktoré má k dispozícii", aby narušila jeho podnikanie.
Zastrašovanie zamestnancov
Firma vo vyhlásení uviedla, že USA sa kybernetickými útokmi snažia infiltrovať do jej sietí a zastrašujú jej zamestnancov.
Vyjadrila sa, že agenti FBI boli poslaní do domovov jej zamestnancov, aby od nich pod nátlakom získavali informácie o firme. Spoločnosť Huawei však nepredložila dôkazy pre svoje obvinenia. Informuje o tom portál bbc.com.
Údajná krádež patentov
"Rozhodne odsudzujeme túto nepriateľskú koordinovanú snahu o diskreditáciu firmy Huawei a o zabrzdenie jej vedúcej pozície v odvetví," vyhlásila spoločnosť. Vyhlásenie čínska technologická spoločnosť zverejnila v reakcii na správu denníka Wall Street Journal, podľa ktorej Huawei prešetruje americké ministerstvo spravodlivosti pre údajnú krádež patentov na fotoaparáty smartfónov. Čínska spoločnosť uviedla, že toto obvinenie je nepravdivé.
Americkí predstavitelia sa k vyhláseniu čínskej firmy nevyjadrili. USA však tvrdia, že Huawei ohrozuje národnú bezpečnosť krajiny a spoločnosť v máji zaradili na čierny zoznam firiem.
Zdroj: Webnoviny.sk - Huawei tvrdí, že je terčom kybernetických útokov a zastrašovania zo strany americkej vlády © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Úrad vlády sa pre konsolidáciu sťahuje do nových priestorov, ukončil prenájom v centre Bratislavy
Uskutoční sa 35. ročník podujatia Divadelná Nitra? Organizátori apelujú na kultúrne angažované osobnosti
Dohoda ruží je romantasy plná mágie, intríg a nebezpečných sľubov