Sobota, 13. jún 2026
Mimoriadne správy
- Dovolenka 2026 bude drahšia. Polovica Slovákov mení plány, najviac zdražejú letenky
- Elon Musk sa stal prvým bilionárom sveta, akcie SpaceX po debute prudko vzrástli
- Technická porucha zdržala odlet pápeža Leva XIV. z Kanárskych ostrovov
- Putin vyhlásil, že ukrajinské dronové útoky majú rozdeliť ruskú spoločnosť
- Top foto dňa (12. jún 2026): Predsedníčka EP na Slovensku, mláďa hrošíka, MS vo futbale a počasie
Hrozbou pre podnikanie nie je len nedostatok kvalifikovaných pracovníkov, tvrdí prieskum
Webnoviny 17. január 2019 925
BRATISLAVA 17. januára (WebNoviny.sk) - Hrozbou pre podnikanie je podľa Allianz - Slovenskej poisťovne aj nedostatok pracovnej sily. Vyplýva to z tohtoročného 8. prieskum globálnych podnikateľských rizík spoločnosti Allianz Global Corporate & Specialty (AGCS), ktorý odzrkadľuje odpovede vyše 2 400 expertov na poistné riziká z 86 krajín sveta.
Nedostatok kvalifikovanej pracovnej sily sa medzi 10 najväčších hrozieb podnikania podľa poisťovne dostal vôbec po prvýkrát. Meniaca sa demografická krivka, neistota okolo brexitu či nedostatok talentov v oblasti digitálnej ekonómie spôsobili, že toto riziko je podľa poisťovacích expertov čoraz vážnejšou hrozbou najmä v krajinách strednej a východnej Európy, vo Veľkej Británii, v USA, v Kanade a v Austrálii.
Úniky údajov, škandály v oblasti ochrany súkromia, rozsiahle technologické výpadky, ale aj zavedenie prísnejších pravidiel na ochranu údajov v EÚ a v ďalších krajinách podľa Allianzu spôsobili, že aj kybernetické riziká sa stali hlavnou hrozbou podnikania v roku 2019.
Podľa najnovšieho rebríčka Allianz Risk Barometer 2019 totiž kybernetické útoky (37 %) spolu s prerušením výroby (37 %) vyšli ako najväčšie globálne obchodné riziká. Za nimi nasledujú prírodné katastrofy (28 %) a zmeny v legislatíve a regulácii (27 %).
Viac k témam: Allianz, kybernetické hrozby, nedostatok kvalifikovaných pracovníkov, podnikanie, prieskum
Zdroj: Webnoviny.sk - Hrozbou pre podnikanie nie je len nedostatok kvalifikovaných pracovníkov, tvrdí prieskum © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Slováci konzumujú veľa cukru, štátni analytici navrhujú zaviesť novú daň
Kaufland dáva mestám zelenú: Rozhodnite, kde pribudnú nové stromy a kvety
Po uvoľnení pravidiel na Facebooku v USA prudko pribudli vyhrážky politikom
Airbus predstaví nový projekt stíhačky po kolapse francúzsko-nemeckého FCAS-u