Nedeľa, 9. máj 2021
Väčšinou jasno  6,8 °C
Mimoriadne správy

Hotely a cestovné kancelárie sú pod tlakom, koronakríza môže viesť k vyššiemu počtu bankrotov

 Webnoviny  23. marec 2021  39
Hotely a cestovné kancelárie sú pod tlakom, koronakríza môže viesť k vyššiemu počtu bankrotov

23.3.2021 (Webnoviny.sk) - Koronavírusová kríza dolieha na financie mnohých nemeckých firiem. Vyplýva to z prieskumu, o ktorom informoval v utorok ekonomický inštitút Ifo. Pod mimoriadnym tlakom sú hotely, reštaurácie a cestovné agentúry, uviedol hlavný výskumník mníchovského inštitútu Klaus Wohlrabe. Problémom s likviditou podľa neho čelí veľa spoločností, čo môže viesť k vyššiemu počtu bankrotov.

Na päťbodovej stupnici merajúcej finančné ťažkosti, akými sú napríklad problémy s likviditou, kde číslo jedna označuje najpriaznivejšiu situáciu a číslo päť najnegatívnejšiu, hlásili poskytovatelia služieb ako celok hodnotu 2,4 bodu. V maloobchode to bolo 2,3 bodu a v spracovateľskom priemysle 2,2 bodu. Priemer za stavebníctvo bol, naopak, iba 1,6 bodu.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusuMedzi poskytovateľmi služieb krízu najviac pociťujú hotely (4,3 bodu), reštaurácie a stravovacie služby (4,2 bodu), cestovné kancelárie (4,1 bodu), požičovne a lízingové služby (2,9 bodu). V spracovateľskom priemysle sa na zlú finančnú situáciu sťažujú najmä výrobcovia oblečenia (3,5 bodu) a producenti nápojov (3 body).

Viac k témam: bankrot, cestovné kancelárie, Ekonomické dopady koronavírusu, finančné problémy, hotely, reštaurácie
Zdroj: Webnoviny.sk - Hotely a cestovné kancelárie sú pod tlakom, koronakríza môže viesť k vyššiemu počtu bankrotov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.