Sobota, 30. máj 2020
Oblačno  10,8 °C
Mimoriadne správy

Honda potvrdila, že zatvorí jeden zo závodov a tento krok ohrozí tisícky pracovných miest

 Webnoviny  14. máj 2019  64
Honda potvrdila, že zatvorí jeden zo závodov a tento krok ohrozí tisícky pracovných miest

LONDÝN 14. mája (WebNoviny.sk) - Japonská automobilka Honda potvrdila, že v roku 2021 zatvorí svoj britský závod v meste Swindon. Tento krok ohrozuje približne 3 500 pracovných pozícií.

"S ľútosťou dnes potvrdzujeme zatvorenie závodu Honda v Swindone. Chápeme, aký vplyv toto rozhodnutie má na našich kolegov, dodávateľov a širšiu komunitu. Sme zaviazaní naďalej ich podporovať počas nasledujúcich etáp konzultačného procesu," povedal Jason Smith z firmy Honda. Informoval o tom portál bbc.com.

Zámer zatvoriť závod v Anglicku japonský výrobca áut prvýkrát potvrdil vo februári po tom, ako o tom informovali britské médiá. Miestny poslanec Justin Tomlinson vtedy uviedol, že sa rozprával s predstaviteľmi automobilky, pričom podľa firmy jej rozhodnutie "je založené na globálnych trendoch, a nie na brexite".

Viac k témam: Brexit, Honda, prepúšťanie, Swindon
Zdroj: Webnoviny.sk - Honda potvrdila, že zatvorí jeden zo závodov a tento krok ohrozí tisícky pracovných miest © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.