Sobota, 20. apríl 2024
Slabý dážď  4,9 °C
Mimoriadne správy

Hodnota bodu pre určenie sumy úrazových dávok tento rok stúpne

 Webnoviny  20. apríl 2022  446  
Hodnota bodu pre určenie sumy úrazových dávok tento rok stúpne

20.4.2022 (Webnoviny.sk) - Hodnota bodu stanovená pre určenie sumy úrazových dávok v tomto roku stúpne o 1,56 eura na 24,22 eura. Táto čiastka je dôležitá pri určení výšky úrazových dávok, a to náhrady za bolesť a náhrady za sťaženie spoločenského uplatnenia.

Pri ich výpočte sa vychádza z bodového ohodnotenia v lekárskom posudku a zo sumy na jeden bod. Vyplýva to z návrhu opatrenia o ustanovení výšky náhrady za bolesť a výšky náhrady za sťaženie spoločenského uplatnenia na rok 2022, ktorý ministerstvo zdravotníctva predložilo do pripomienkového konania.

Hodnotu jedného bodu určuje opatrenie Ministerstva zdravotníctva SR. Vychádza sa z priemernej mesačnej mzdy na Slovensku za predošlý rok. Hrubá priemerná mzda na Slovensku za vlaňajšok dosiahla 1 211 eur, hodnota jedného bodu predstavuje 2 % z tejto sumy.

Viac k témam: Úrazové dávky
Zdroj: Webnoviny.sk - Hodnota bodu pre určenie sumy úrazových dávok tento rok stúpne © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.