Sobota, 20. apríl 2024
Zamračené  5,4 °C
Mimoriadne správy

Hodinová cena práce na Slovensku vzrástla o 9,8 percenta. Ako sú na tom ostatné štáty EÚ?

 Webnoviny  25. december 2022  120  
Hodinová cena práce na Slovensku vzrástla o 9,8 percenta. Ako sú na tom ostatné štáty EÚ?

25.12.2022 (Webnoviny.sk) - Hodinová cena práce v eurozóne v treťom kvartáli tohto roka medziročne stúpla o 2,9 percenta a v rámci celej Európskej únie (EÚ) sa zvýšila o 3,4 percenta.

Platy v EÚ sa zvýšili o 2,8 percenta


Mzdy a platy v eurozóne v treťom kvartáli medziročne vzrástli o 2,1 percenta a ostatné zložky ceny práce stúpli o 5,3 percenta.

V rámci celej Únie sa mzdy a platy zvýšili o 2,8 percenta a ostatné zložky ceny práce o 5,3 percenta. Informoval o tom v pondelok štatistický úrad Európskej únie Eurostat.

Najvýraznejší nárast má Maďarsko


Na Slovensku hodinová cena práce počas júla až septembra v porovnaní s rovnakým obdobím vlaňajška vzrástla o 9,8 percenta. Slovenské mzdy a platy v treťom kvartáli medziročne stúpli o deväť percent a ostatné zložky ceny práce sa zvýšili o 11,9 percenta.

Najvýraznejšie hodinová cena práce počas júla až septembra medziročne stúpla v Maďarsku (16,6 %) a v Bulharsku (16,3 %). O viac ako 10 percent cena práce vzrástla aj v štyroch ďalších členských krajinách Európskej únie, a to v Litve (13,9 %), Poľsku (13,3 %), Grécku (11,6 %) a v Rumunsku (10,9 %).

Viac k témam: Cena práce, Eurozóna, Hodinová cena práce v EÚ
Zdroj: Webnoviny.sk - Hodinová cena práce na Slovensku vzrástla o 9,8 percenta. Ako sú na tom ostatné štáty EÚ? © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.