Nedeľa, 16. máj 2021
Zamračené  8,2 °C
Mimoriadne správy

Hľadáte si prácu v Bratislave? Angličtina je pre takmer polovicu zamestnávateľov dôležitá

 Webnoviny   6. december 2020  51
Hľadáte si prácu v Bratislave? Angličtina je pre takmer polovicu zamestnávateľov dôležitá

6.12.2020 (Webnoviny.sk) - Ak chcete mať v Bratislave nadpriemerný plat, bez kvalitnej znalosti anglického jazyka sa takmer nepohnete. Angličtina je takmer nevyhnutná pre dosiahnutie kvalitného vzdelania a úspechu v kariére. Potvrdzujú to dáta pracovného portálu Profesia.sk, podľa ktorého sú v pracovných ponukách napísaných v angličtine ponúkané platy takmer o polovicu vyššie.

Podmienka na kariérny rast


Znalosť anglického jazyka nielen výrazne zvyšuje šance na uplatnenie sa na trhu práce, ale často ju môžeme vnímať aj ako podmienku na kariérny rast, tvrdí v tlačovej správe PR manažérka portálu Profesia.sk Nikola Richterová. Viac ako tretina pracovných ponúk na tomto portáli požaduje anglický jazyk.

Ešte viac sa vyžaduje znalosť tohto jazyka v Bratislavskom kraji. Znalosť angličtiny je v Bratislave a okolí podmienkou v takmer polovici pracovných ponúk (48 percent),” doplnila.

Inzeráty s angličtinou s vyššou ponúkanou mzdou


Dôvodom na takto vysokú požiadavku znalosti angličtiny je najmä otvorenosť nášho trhu. Súkromné zahraničné spoločnosti patria k najvýznamnejším zamestnávateľom a ponuky v anglickom jazyku patria medzi tie najlepšie hodnotené z hľadiska platov.

Približne desatina pracovných ponúk na pracovnom portáli Profesia.sk je uverejnená v anglickom jazyku.To uchádzačov o prácu často odrádza. Kým na jednu ponuku v slovenčine zareaguje v roku 2020 v priemere takmer 30 uchádzačov, pri inzerátoch v angličtine je to zhruba 13 ľudí," uviedla Richterová. Pracovné inzeráty v anglickom jazyku pritom podľa nej ponúkajú v priemere o 44 percent vyšší plat ako ponuky v slovenčine.

Viac k témam: pracovné pozície
Zdroj: Webnoviny.sk - Hľadáte si prácu v Bratislave? Angličtina je pre takmer polovicu zamestnávateľov dôležitá © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.