Utorok, 16. apríl 2024
Mimoriadne správy

Hľadáte prácu na skrátený pracovný úväzok? Zabudnite na široký výber príležitostí na trhu

 Webnoviny  18. august 2022  133  
Hľadáte prácu na skrátený pracovný úväzok? Zabudnite na široký výber príležitostí na trhu

18.8.2022 (Webnoviny.sk) - Ľudia, ktorí nemajú možnosť pracovať osem hodín denne, majú výrazne menej možností. Zamestnávatelia uverejnili na portáli Profesia.sk od 1. januára do 16. augusta tohto roka takmer 221-tisíc inzerátov, ktoré ponúkali prácu na plný úväzok.

Úzky výber pracovných pozíciíí


Napriek tomu, že ponuky so skrátenými úväzkami dosahujú taktiež historické čísla, je ich výrazne menej. Za to isté obdobie išlo o niečo vyše 24-tisíc pracovných príležitostí. Spoločnosť Profesia o tom informovala v tlačovej správe.

Uchádzači a uchádzačky, ktorí sa zaujímajú o prácu na polovičný či inak skrátený úväzok, majú najviac možností v obchode, cestovnom ruchu, gastre a hotelierstve či v administratíve.

Spomedzi konkrétnych pozícií ide najčastejšie o predavačov a predavačky, pokladníkov a pokladníčky, administratívnych pracovníkov a pracovníčky či čašníkov a čašníčky.

Veľký záujem o skrátené úväzky


Firmy uverejňujúce pracovné príležitosti, čo umožňujú takúto flexibilnejšiu formu práce, získavajú podľa spoločnosti Profesia v priemere viac životopisov.

Na pracovný inzerát, ktorý ponúka plný úväzok, zareaguje v tomto roku priemerne 11 ľudí. V prípade skrátených úväzkov je to až 22 uchádzačov a uchádzačiek.

Spomedzi odvetví, ktoré dávajú šancu ľuďom, čo nevedia odrobiť klasické pracovné časy, je najväčší záujem o ponuky v žurnalistike a médiách, marketingu a PR či v administratíve.

Viac k témam: Skrátený pracovný úväzok, Trh práce
Zdroj: Webnoviny.sk - Hľadáte prácu na skrátený pracovný úväzok? Zabudnite na široký výber príležitostí na trhu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.