Sobota, 19. jún 2021
Slnečno  28,3 °C
Mimoriadne správy

Grécko sa snaží zmierniť dopady koronakrízy, premiér predstavil balík opatrení za 2,5 miliardy eur

 Webnoviny  11. marec 2021  56
Grécko sa snaží zmierniť dopady koronakrízy, premiér predstavil balík opatrení za 2,5 miliardy eur

11.3.2021 (Webnoviny.sk) - Grécky premiér Kyriakos Mitsotakis vo štvrtok predstavil nový balík opatrení na zmiernenie následkov pandémie koronavírusu a súvisiacich obmedzení v hodnote 2,5 miliardy eur. Nový stimulačný balík poskytne úľavy pre viac ako 500-tisíc firiem, freelancerov a zamestnancov.

V krajine závislej predovšetkým od cestovného ruchu od začiatku novembra platia mnohé obmedzenia. Zatvorené sú maloobchodné prevádzky i reštaurácie, pričom pohyb mimo domova je povolený iba za dodržania mimoriadne prísnych podmienok.

Viac o téme: Koronavírus


Podľa odhadov grécka ekonomika vlani poklesla o 8,2 percenta, čo je menej ako pôvodne predpokladaných 10,5 percenta. „Naším cieľom je, aby výrobný sektor zostal na nohách až do konca tohto utrpenia,“ uviedol Mitsotakis.

Medzi nové stimuly patrí ďalšie kolo bezúročných pôžičiek pre spoločnosti, ktoré majú v prvom štvrťroku nižší obrat, ako aj možnosť, že v niektorých prípadoch firmy nebudú musieť splatiť až 50 percent z výšky pôžičiek, ktoré by sa mohli preklasifikovať na dotácie. Dosiaľ v približne 11-miliónovom Grécku podali takmer 1,2 milióna dávok vakcín, viac ako 383-tisíc obyvateľov zaočkovali oboma dávkami.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, finančná pomoc
Zdroj: Webnoviny.sk - Grécko sa snaží zmierniť dopady koronakrízy, premiér predstavil balík opatrení za 2,5 miliardy eur © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.