Piatok, 6. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Grécko príde tento rok o osemdesiat percent svojich príjmov z turizmu, hovoria odhady
30.9.2020 (Webnoviny.sk) - Grécko predpokladá, že tohtoročné príjmy jeho odvetvia turizmu sa pre pandémiu koronavírusu znížia o 80 percent. Hovorca vlády Stelios Petsas povedal, že podľa odhadov krajinu počas júla až septembra navštívilo približne 3,9 milióna turistov, čo bol v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka pokles o 88 percent.
Pandémia vypukla po tom, ako bol rok 2019 pre grécky sektor turizmu rekordný, keďže krajinu vtedy navštívilo 34 miliónov turistov a príjmy Grécka z cestovného ruchu boli v objeme zhruba 18 miliárd eur.
Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu
Odvetvie turizmu je kľúčovým zdrojom príjmov gréckej ekonomiky.
Krajina začala otvárať firmy podnikajúce v oblasti cestovného ruchu v polovici júna po tom, ako prísne opatrenia na obmedzenie pohybu udržali počet prípadov nákazy koronavírusom na nižšej úrovni ako vo väčšine ostatných členských štátov Európskej únie.
Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, turizmus
Zdroj: Webnoviny.sk - Grécko príde tento rok o osemdesiat percent svojich príjmov z turizmu, hovoria odhady © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Dlhová brzda sa má zmeniť, vláda odobrila novelu zákona o rozpočtovej zodpovednosti
Husqvarna predstavuje dve robotické kosačky s technológiou AI Vision
Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
Poľsko a Slovensko budú spolupracovať v obrannom priemysle, rokovania hovoria o konkrétnych projektoch – VIDEO