Utorok, 15. jún 2021
Jasno  11,4 °C
Mimoriadne správy

Grécko predalo vládne dlhopisy, finančné rezervy si tak posilnilo o dve miliardy eur

 Webnoviny  21. október 2020  102
Grécko predalo vládne dlhopisy, finančné rezervy si tak posilnilo o dve miliardy eur

21.10.2020 (Webnoviny.sk) - Grécko získalo 2 miliardy eur predajom 15-ročných vládnych dlhopisov, aby posilnilo svoje finančné rezervy v období pandémie koronavírusu.

Viac o téme: Koronavírus


Informoval o tom v stredu minister financií Christos Staikouras, ktorý uviedol, že dlhopisy sa predali s historicky nízkym úrokom 1,2 percenta, pričom ich emisia sa stretla s vysokým dopytom. Vo februári, kedy krajina prvýkrát za desaťročie predala dlhopisy s 15-ročnou splatnosťou, bol úrok na úrovni 1,9 percenta, poznamenal Staikouras.

"Všetko to ukazuje a potvrdzuje dôveru medzinárodných trhov voči riadeniu a perspektívam gréckej ekonomiky," uviedol minister financií vo vyhlásení. Vláda "zvyšuje finančné zdroje krajiny za situácie, v ktorej vládne vysoká neistota pre pokračujúcu zdravotnú krízu a geopolitické napätie v našom regióne," konštatoval Staikouras.

Viac k témam: dlhopisy, finančné rezervy, Koronavírus, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk - Grécko predalo vládne dlhopisy, finančné rezervy si tak posilnilo o dve miliardy eur © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.