Sobota, 19. jún 2021
Slnečno  27,4 °C
Mimoriadne správy

Grécko dostane od Európskej únie 800 miliónov eur, pôjdu na podporu v cestovnom ruchu

 Webnoviny   1. jún 2021  46
Grécko dostane od Európskej únie 800 miliónov eur, pôjdu na podporu v cestovnom ruchu

1.6.2021 (Webnoviny.sk) - Európska komisia (EK) v utorok podľa pravidiel Európskej únie (EÚ) o štátnej pomoci schválila grécky program vo výške 800 miliónov eur na podporu spoločností pôsobiacich v cestovnom ruchu postihnutých pandémiou koronavírusu. Informovala o tom oficiálna webstránka výkonného orgánu EÚ.

Tento grécky systém vo výške 800 miliónov eur uľahčí spoločnostiam pôsobiacim v oblasti cestovného ruchu prístup k likvidite. Pandémia ich tvrdo zasiahla a tento systém im pomôže pokračovať v činnosť aj počas týchto náročných časov,“ uviedla výkonná podpredsedníčka EK Margrethe Vestagerová.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu


Schéma, ktorá by mohla predstavovať pozitívny návod aj pre ostatné členské štáty EÚ, je spolufinancovaná z Európskeho fondu regionálneho rozvoja (EFRR) a bude prístupná pre spoločnosti rôznych veľkostí, ktoré vlani zaznamenali pokles obratu o viac ako 30 % v porovnaní s rokom 2019.

Pomoc bude mať formu priamych grantov, pričom maximálna suma pre každý grant môže byť až 5 % z ročného obratu príjemcu alebo 400-tisíc eur na jednu spoločnosť, podľa toho, ktorá z dvoch súm bude nižšia. Cieľom schémy je poskytnúť príjemcom prevádzkový kapitál potrebný na získanie surovín potrebných na ich činnosť.

Komisia počas schvaľovacieho procesu dospela k záveru, že opatrenie je potrebné, vhodné a primerané na odstránenie závažnej poruchy fungovania hospodárstva členského štátu.

Viac k témam: cestovný ruch, Ekonomické dopady koronavírusu, Európsky fond regionálneho rozvoja
Zdroj: Webnoviny.sk - Grécko dostane od Európskej únie 800 miliónov eur, pôjdu na podporu v cestovnom ruchu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.